Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

CASPER FC

něco z historie

něco z historie...

tak tady se můžete seznámit s tím, kdy a jak Casper FC vznikl, kdo v něm kdy hrál a jaké máme cíle...
 
23.10.2010
  Tak manšaft se nám pomalu začíná rýsovat, do skládanky nám zbývá zasadit poslední střípek. Ale pěkně popořádku. Jak jsem psal minule, v létě jsme zkoušeli pár nových kluků. A ikdyž jsme v letním poháru ostudu určitě neudělali, skončili jsme na třetím místě, většina z nich zůstala ve svých stávajících klubech. Nicméně se nám vrátili po zranění Danoo do brány a Ducháček do obrany.  Hrošák už s námi hraje pravidelně, Nesquik bohužel po operaci ještě není ve stavu, kdy by mohl hrát a do letošní sezóny zřemě nezasáhne. Z Interu se podařilo získat Kačera a přidal se k nám Majkl z Dětmarovic, takže naše sestava momentálně vypadá takto.- Danoo, Ducháček, Vráťa, Kačer, Sobi, Hrošák, Majkl, majki, Nesquik. No a tím se dostáváme k tomu poslednímu střípku. Vzhledem ke zranění nesquika nám schází ještě jeden hráč, aby jsme mohli postavit dvě čtyřky. Věřím, že ještě někoho ulovíme, jinak by jsme museli sáhnout k našim dvěma žolíkům v záloze- Michalovi z Ostravy a Kamilosovi.
  Letos máme sestavu poskládanou z technických hráčů a na posledním tréninku vypadala naše hra už opravdu dobře i pro oko. Jen proměňovat ty šance...wink Snad nám ta hra vydrží i do ligy a uděláme dobrý výsledek. Pokud se na schůzi odhlasuje PLAY OFF pro 1. ligu, tak náš cíl bude jednoznačný. Dostat se do první osmičky, zaručující postup do PLAY OFF.
  Jak na tom doopravdy jsme a jestli jsou naše cíle reálné nám prozradí turnaj 13.11.
Tak to je ode mne zatím vše... zas někdy čuzz
 
17.5.2010
Tak po dlouhé době je zde zase o čem psát- možná bohužel, možná bohudík- to ukáže čas
Jak jsem se zmínil již v aktualitách- začínáme tvořit úplně nový manšaft. Už během sezóny někteří kluci hlásili, že příští rok v Casperu končí. To, že to ohlásili během probíhající soutěže samozřejmě způsobilo určité problémy v mužstvu a proběhly i výměny názorů. Nakonec jsme se rozmumně domluvili a ligu společně zachránili. A kdo že to tedy nakonec odešel?
Karel a Pepé řekli, že už na 1.ligu nemají a že půjdou do nižší soutěže.
Dušan se prý v 1. lize taky necítí a chce si futsal užívat- rovněž v nižších soutěžích.
Zůstat jsem měl tedy já, Danek, Vráťa, Kamil Synek a Maro. S Kamilem se ale nedá spojit a vzhledem k neustálým platebním problémům to už ani nezkouším. Danek sice chodil, ale pak párkrát nepřišel, i když jsme na něj spoléhali. Takže momentálně také v mužstvu není.
Ke mně, Vráťovi a Marovi se přidal Honza Hroch a Nesquik z Olympicu a zkoušíme společně s dalšími kluky jak že by nám to asi spolu šlo..?
Ty ostatní kluky úmyslně nejmenuju, protože hrají momentálně jinde a rozhodnou se sami, jestli se pro příští rok připojí k nám. Doufám, že ano a že takhle dáme do kupy tým, který bude mít ambice i v 1. lize. Zatím se občas trochu hledáme, ale některé momenty vypadaly hodně dobře, takže uvidíme, jak to bude vypadat až to dopilujeme. Osobně jsem v tomhle směru celkem optimista.
Tak to je momentálně asi vše...
 
10.10.2009
  Ani nějak nevím, kde vlastně začít, aby to bylo i pro nezaujaté čtenáře přhledné a aspoň trošku zajímavé...
Zkusím to třeba takhle-
  V roce 2005 jsem potkal Robina Sendreie, dnes známého jako Sagvan a páč jsme se dlouho neviděli, řeč se stočila i na sálovku. Z té se totiž známe již strašně dlouho. K mému překvapení jsem zjistil, že se jeho manšaft Atlétiko téměř rozpadl a že teď nemá kde hrát. Úplně stejně byl na tom i tým, ve kterém jsem hrál já- Dream Team. No a slovo dalo slovo, já vzal pár kluků z Dream Teamu, Robin pár svých kluků a dali jsme dokupy náš nový manšaft. Manšaft zatím bez jména. Brzy ale Robin sehnal sponzora- Radka Hanzlíka, majitele baru Casper. A tak vznikl název- CASPER FC.
  Jako úplně nový tým jsme museli na naši cestě za slívou začít od nuly. Tedy od třetí ligy. Tehdy jsme hráli ve složení- Bartoň, Orlovský, Sendrei, Strachota, Pejchl, Pulido, Mayer, Bojceňuk, Sirek.
Základní skupinou třetí ligy jsme prošli bez ztráty kytičky a s plným počtem dobů jsme vstoupili do vyřazovacích bojů. Tam jsme již sice zaváhali, ale i tak jsme bez jediné prohry 3. ligu vyhráli a pospoupili do ligy druhé.
  V té jsme myslím taky ostudu neuděli. Celou dobu jsme se drželi na čele tabulky, občas na první, občas na čtvrté příčce. Před posledním turnajem jsme měli vše ve svých rukách. Stačilo udělat 6 bodů ze 3 zápasů a postup byl náš. 6 bodů jsme udělali hned z prvních dvou zápasů a postup do první ligy nás již nemohl minout. V posledním zápase nás čekal (už s jistotou sestupující) tým Quatro. Zdánlivě se nehrálo již o nic. Jenže v případě vítězství by jsme skončili na prvním místě a vyhráli by jsme po třetí lize i ligu druhou, což se, alespoň podle dostupných informací, doposud nikomu nepovedlo. Prohráli jsme 4:2 a skončili třetí. Přišli jsme nejen o první příčku, ale i finanční odměnu 4000,- což byl rozdíl mezi 1. a 3. místem. Mrzelo nás to o to víc, že s Quatrem jsme před začátkem ligy trénovali týden co týden asi 2 měsíce a drtivou většinu těchto duelů jsme vyhráli a nezřídka i rozdílem třídy. I tak ale převládl slastný pocit z postupu do vysněné 1. ligy.
  Do první ligy jsme nastoupili s jediným cílem- neudělat ostudu. A pokud možno taky nespadnout... Hned první duel napověděl, že si cíl možná splníme. Tady bych měl asi dodat, že už s námi nehrál Orel a Dan Kočka, místo nich přišel Vráťa Bystroň a Kamil Synek. Hlavně tu první sezónu opravdu posily. Ale zpátky k první lize. V prvním zápase jsme narazili na jednoho z favoritů celé soutěže- REAL. Na zahajovací zápas se přišlo podívat celkem dost lidí, na to, že se hrálo na Kovoně. Všichni samozřejmě čekali jasné vítězství favorita a spíš se těšili na jeden z dalších zápasů- na trhák REAL-KARIMPEX. Postupem času nám ale za náš statečný a hlavně disciplinovaný výkon začali fandit a když po závečném hvizdu svítilo na tabuli 3:0 pro Casper, první velké překvapení bylo na světě. V podobných výkonech jsme pokračovali celou ligu a skončili jsme z 16 člené ligy jako nováčci na 6-ém místě. Opravdu velký úspěch nás amatérů, protože nikdo z nás nehrál fotbal na nějaké vysoké úrovni. Jen 1 hráč hrál tehdy Okres.
  Mezitím bych ještě zmínil, že jsme se zúčastnili spoustu turnajů. Jak jsme v nich dopadli a hráli se dozvíte v sekci- úspěchy a neúspěchy, která se zatím připravuje.
  No a dostáváme se k prozatím naší poslední sezóně 2008/2009. Do té jsme vstoupili se stejným mužstvem jako v sezóně předešlé. Hned ze začátku se nám ale začali zraňovat hráči, Julio se na nás nějak vykašlal, Michal Sirek přestupil do Sartorisu a tak jsme lepili mužstvo jak se dalo. Posílit nás přišel všem určitě dobře známý Pavel Ševčík, poté Tomáš Duch, Michal z Ostravy, na jeden turnaj i Miki z Petrovic- s jeho přístupem a stylem ale kluci nebyli spokojeni (proto jen 1 turnaj) a taky Kamil Kolesár. Pak přišel ten osudný excses v zápase s REALEM. Nemusím asi připomínat.
To jsem ale odbočil. V sezóně 2008/2009 jsme nakonec skončili na 10. příčce se ztrátou 1 bod na 8. příčku. A ten bod jsme mohli mít, kdybych proměnil v zápase s pozdějším mistrem- STROOB- penaltu chvíli před koncem.... I tak jsme ale ostudu neudělali a vzhledem k průběhu sezóny to dopadlo ještě dobře.
  Letos nechceme nic nechat náhodě. Z týmu sice odešel Robin Sendrei, s kterým jsme CASPER FC zakládali, ale snad se nám mužstvo podařilo stabilizovat. Vrátil se Julio, který je svým důrazem určitě přínosem a zkoušíme Marka, spoluhráče Vráti z Interu Petrovice. V záloze pak máme Kamila Kolesára a Michala z Ostravy, kteří jsou ochotni když tak vypomoct. Další letošní změna je, že budeme hrát v nových, žlutobílých dresem. Poslední změna, která se pak letos udála, je ta, že nám přibyl jeden sponzor- fa GH System- výrobce garážových vrat.
  Tak to je asi tak zhruba vše z naší historie a ještě Vám dlužím, jaké máme cíle. Chceme si dobře zahrát a to s kvalitními soupeři. Být jim rovnocenným soupeřem a futsalem se bavit. Taky by jsme nechtěli spadnout z první ligy a chtěli by jsme se pohybovat ve středu tabulky. Pokud by jsme skončili v její vrchní polovině, určitě by to byl úspěch. Výsledky jsou pro nás sakra důležité, ale důležitější je odvést na hřišti 100%-ní výkon. A pokud i v takovém případě prohrajeme, nezbývá než poblahopřát soupeři k vítězství, ale se vztyčenou hlavou.
Mějte se- majki beckham
 
TOPlist